خوش گلدينگز
نقاشی روی بوم - رنگ روغنی
ساعت ۱:٤۳ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٧/٥/٢٤  

دکتر خانگلدی اونق دان برنچه نقاشی.

 

گلی داغ اتکلری

 

 


 
سایت اینترنتی حوزه علمیه عرفانیه عرفان آباد راه اندازی شد
ساعت ۳:٢٢ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٧/٥/٢٢  

به گزارش خبرنگار سایت دانشجویان و دانش آموختگان ترکمن ایران، در آستانه فرا رسیدن ماه مبارک رمضان، وب سایت اینترنتی حوزه علمیه عرفان آباد با آدرس www.erfanabad.org راه اندازی شد.
حوزه علمیه عرفان آباد، یکی از بزرگترین حوزه های علمیه اهل سنت استان گلستان می باشد که طلاب و علماء زیادی در آنجا مشغول به تحصیل هستند و هم اکنون با تیم قوی رایانه ای و اینترنتی، خدمات جدید حوزه در قالب سایت اینترنتی به مخاطبان ارائه می دهد. طبق برنامه ریزی انجام شده، قرار است این سایت به سه زبان فارسی، ترکمنی لاتین کشور ترکمنستان و زبان عربی به فعالیت بپردازد که هم اکنون زبان فارسی سایت آماده و قابل استفاده می باشد.

منبع خبر : سایت دانشجویان و دانش آموختگان ترکمن ایران

www.turkmenstudents.com


 
مجمع عمومی سالیانه شرکت صنایع پتروشیمی گلستان تشکیل شد
ساعت ۳:٢٧ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٧/٥/۱٧  

به گزارش روابط عمومی پتروشیمی گلستان :

آقایان کامیاب رئیس محترم هیئت مدیره و مهندس قاسمیان مدیریت محترم عامل ضمن ارائه گزارش کامل از شرایط موجود پروژه عنوان  نمودند که :

1-      تجهیز کارگاههای عملیاتی ، دفاتر فنی و اداری و خوابگاه های شرکت همپا با 100 % پیشرفت فیزیکی حاکی از شروع جدی عملیات اجرایی است .

2-   پیش نیازهای اجرایی پروژه شامل اخذ مجوز های زیست محیطی ، آب ، برق ، گاز و مخابرات از جمله اقدامات مهم شرکت بوده که همگی  انجام شده است .

3-   توجه به مسائل معیشتی کارکنان ، هیئت مدیره را بر آن داشت تا از محل سود سپرده های تودیع شده نزد بانکها ، زمینی به مساحت 30 هکتار را در بهترین منطقه شهر گرگان خریداری و از هم اکنون به صورت موازی با پروژه ؛ شهرک مسکونی ، فرهنگی و تفریحی پتروشیمی را در دستور کار خود قرار دهد .

4-   با دریافت پکیج Basic از طرف شرکت کازال عملاً طراحی واحد آمونیاک وارد مرحله جدیدی شده است و شرکت همپا در این راستا بصورت جدی تر عملیات طراحی و خرید دستگاههای مورد نیاز پروژه را دنبال می کند .

5-   با برگزاری جلسه نهایی شرک Stamicarbon در کشور هلند با حضور کارشناسان پتروشیمی گلستان عملاً پروژه طراحی واحد اوره با دریافت پکیج طراحی آن تحت عنوان " PDP   " شروع و شرکت همپا عملیا ت طراحی  Basic  و Detail  ( جزئیات ) واحد را آغاز کرده است .

6-   پیرو مصوبه هیئت دولت مبنی بر تصویب تسهیلات ارزی به مبلغ 465 میلیون یورو هیئت مدیره پی گیری های مستمر ی را انجام داد و انشاالله با مساعدت و همکاری ارگانهای مربوط بزودی گشایش این اعتبار انجام خواهد شد .

سپس بازرس قانونی شرکت ( موسسه حسابرسی آروین پیام ) ضمن قرائت و توضیح صورتهای مالی ، آنها را بدون اشکال دانست  و به سئوالات و ابهامات حضار پاسخ دادند . در نهایت صورتهای مالی شرکت مورد تصویب مجمع قرار گرفت . همچنین مجمع با ابقاء موسسه حسابرسی آروین پیام بعنوان بازرس قانونی شرکت بمدت یکسال دیگر و روزنامه کثیر الانتشار اطلاعات ، بعنوان روزنامه رسمی شرکت با رأی گیری بعمل آمده موافقت کرد . در پایان هیئت مدیره و تیم کارشناسی پروژه به پرسشهای مطرح شده پاسخ دادند..

 

(( چه خوب می شد  اون ۳۰هکتار زمین که برای احداث شهرک در نظر گرفتند  در شهرستان آق قلا باشد چون هر جا کارمندان شرکت را اسکان میدهند امکانات نیز در همانجا تاسیس می شود پس بهتر بود حالا که آلودگی دراطراف آق قلا بوجود می آورند لااقل شهرک را در آق قلا بزنند تا مردم آق قلا هم از آن امکاناتی که برای پرسنل مهیا می کنند بتوانند استفاده کنند در غیر اینصورت هیچ فایده ای برای مردم آق قلا ندارد.(با توجه به مشاهدات  در بجنورد و ماهشهر و عسلویه)).

دایان .بندرترکمن

شهرک توحید گاز در شهرستان جم -عسلویه

 

 

 

 


 
افتخاری دیگر برای ترکمنصحرا
ساعت ۸:٤٤ ‎ق.ظ روز ۱۳۸٧/٥/۱٦  

 

به گزارش سایت دانشجویان و دانش آموختگان ترکمن ایران به نقل از ایرنا، کودک هشت ساله عضو مرکز فرهنگی هنری گرگان یک، موفق به دریافت یکی از دیپلم های افتخار دهمین نمایشگاه بین المللی نقاشی نوآ زاگورا(Zagora Nova) از کشور بلغارستان شد.
"نازنین قرنجیک" به همراه 9 کودک ایرانی توانست در این نمایشگاه، جایزه نقاشی که بالاترین جایزه نمایشگاه نیز محسوب می شود را به دست آورد.

به گزارش روابط عمومی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان گلستان، کودکان ایرانی برنده مسابقه نوآ زاگورا بلغارستان به صورت عمده در آثارشان فرهنگ، آداب و رسوم، جشن ها و عروسی ها، خانه و خانواده ایرانی و طبیعت و مزارع در ایران را مورد توجه قرار دادند.
این مسابقه نقاشی در سال 2008 با موضوع آزاد برگزار و در پایان 559 دیپلم افتخار به کودکان 26 کشور جهان اهدا شد.

منبع خبر : سایت دانشجویان و دانش آموختگان ترکمن ایران

www.turkmenstudents.com


 
bildirish
ساعت ۱:٢٩ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٧/٥/۱۳  

Chykysh  we dialoga   Chagyrýarys

Tema: Awganistan Turkmenlerning edebi hem medeni durumy we Mane baba

Gatnashyan: Balkh universitetining mugallimi ostad Mohammed Saleh Rasekh

Güni :  1 shenbe (bazar guni )  3. 08. 2008 // 13.
05. 1387 shemsi

Sagady: 19 (merkezi Awropa), 21:30(Tahran),  23(Ashgabat ) we 13(Toronto)da bashlar

Yeri:  Paltalk > Rooms > Europa > Other > Turkmen edebiyaty we sungaty.

Adminler topary

Turkmen edebiyaty we sungaty


 
طی حکمی از سوی وزیر رفاه و تامین اجتماعی
ساعت ۱:۱٤ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٧/٥/٧  

 

مدیرکل دفتر هماهنگی مجامع و شوراها منصوب شد
طی حکمی از سوی دکتر عبدالرضا مصری وزیر رفاه و تامین اجتماعی  دکتر محمد قلی حاجی ایری  به سمت  مدیرکل دفتر هماهنگی مجامع و شوراهای وزارت رفاه و تامین اجتماعی منصوب شد.
به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل وزارت رفاه و تامین اجتماعی، دکتر مصری در این حکم آورده است: نظر به تعهد ، شایستگی و سوابق درخشان و تجربیات ارزشمند جنابعالی در نظام اجرایی کشور، به موجب این ابلاغ به سمت «مدیر کل دفتر هماهنگی مجامع و شوراها » منصوب می شوید.
وزیر رفاه در ادامه این حکم اظهارامیدواری کرده است که آقای حاجی ایری  با تمام توان و با بهره گیری از استعدادهای بالقوه و نیروهای متعهد و متخصص، به منظور هماهنگی و تحقق اهداف نظام مقدس جمهوری اسلامی، در زمینه استقرار نظام جامع رفاه و تامین اجتماعی موفق و موید باشند.
در ادامه این حکم خطاب به ایشان آمده است: اقدام موثر شما در راستای رشد و کارآمدی هر چه بیشتر آن حوزه موجبات پیشبرد اهداف و سیاست ها و خط مشی کل وزارت رفاه و تامین اجتماعی را فراهم خواهد ساخت و خدمت خالصانه و صادقانه به بندگان خدا در جهت عدالت گستری و مهرورزی گامی موثر در عینیت بخشیدن به سیاست های اجتماعی نظام مقدس جمهوری اسلامی است  که انشاءالله با همدلی و همراهی همه همکاران بدان توفیق خواهید یافت.
لازم به ذکر است: آقای دکتر حاجی ایری پیش از این رئیس شورای اسلامی شهر بندر ترکمن در اولین دوره شورای اسلامی شهر و روستا و نماینده مردم کرد کوی – بندر ترکمن –بندر گز در مجلس هفتم شورای اسلامی بوده اند