خوش گلدينگز
موفقیتی دیگر برای ترکمنصحرا
ساعت ٩:٥٦ ‎ق.ظ روز ۱۳۸٩/۱/٢٦  

 

Ghosheh Abed Hodtani

Assistant Professor

Department of Electrical

Engineering

Faculty of Engineering

Ferdowsi University Of Mashhad (FUM)

 

 

متخصصين 40 كشور در سمينار جهاني ICT 2010 در دوحه قطر

پيشكسوتان  و متخصصان دنياي ارتباطات  و تكنولوژي مخابرات در مورد اهميت ارتباطات و تكنولوژي جديدرا در هتل چهارفصل دوحه قطر به بحث گذاشتند. شركت كنندگان 180 مقاله را در زمينه هاي ارتباطات بي سيمي و نوري ، شبكه و اينترنت ،ارتباطات سنسوري ،سيگنال و تئوري كدينگ  ، و اطلاعات كه كميته فني سمينار  از ميان مقاله هاي  ديگر به دقت برگزيده بودند ارائه نمودند.

از بين مقاله هاي ارائه شده دو مقاله برگزيده و معرفي شدند. برندگان عبارت بودند از آقايان كريستين سنگر ،استفن شوبر ،تونگ مائو و الكساندر  زه مشتركا" از دانشگاه اولم آلمان در زمينه شبكه و اينترنت و در زمينه تئوري كدينگ و اطلاعات  مقاله آقاي دكتر قوشه عابد هدتني از دانشگاه فردوسي مشهد ايران. 

 

 


 
استاد نازجان نیازی، پدر فرش ترکمن ایران دار فانی را وداع گفت
ساعت ۱٠:۳٧ ‎ق.ظ روز ۱۳۸٩/۱/٧  

 

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی دانشجویان و دانش آموختگان ترکمن ایران، استاد نازجان نیازی، پدر فرش ترکمن ایران عصر روز جمعه ششم فروردین 1389 در اثر بیماری و کهولت دار فانی را وداع گفت.
مراسم تشییع جنازه مرحوم استاد نازجان نیازی فردا(شنبه هفتم فروردین) ساعت 10 صبح در مسجد تراکمه گنبدکاووس برگزار می شود.
پایگاه اطلاع رسانی دانشجویان و دانش آموختگان ترکمن ایران، این ضایعه تاسف بار را به جامعه فرهنگی و هنری ایران بویژه خانواده آن مرحوم تسلیت عرض می نماید.
استاد نیازی از اساتید برجسته فرش ترکمن بودند که در احیا هنر اصیل فرش ترکمن زحمات فراوانی کشیده بودند و چاپ آثار و تحقیقات وی از آرزوهای آن مرحوم بود که امیدواریم به همت مسئولین و جامعه فرهنگی و هنری ایران این آرزو جامه عمل پوشیده شود.

استاد نیاز محمد نیازی، فرزند اراز محمد در سال 11/1/1303 در گمیشان متولد شد و از سال 1355 در گنبد ساکن شد و 50 سال از عمر با برکت خود را به‌اتفاق همسر و فرزندان خود، در رشته هنری فرش صرف نمود و طی این سال‌ها، ضمن احیاء حدود 800 نوع از نقوش فرش‌های تاریخی و گذشته ترکمن، با آثار گرانبهای خود در بیش از 50 نمایشگاه داخلی و بین المللی شرکت کرده است و به‌پاس قدردانی از این همه خدمات وی چندی پیش انجمن شعر و ادب ترکمنی میراث گنبد، در همایش باشکوه خود، از سه شخصیت‌ بر جسته ترکمن، قدرانی نمود، که یکی از آنان استاد نیازی بود.

www.turkmenstudents.com