در جواب مدعیان انتقال سهمیه تیم والیبال هاوش:خواسته غیر منطقی، رفتن از مهد کودک

نوشته های آقای واحدی

(بعد از برنامه ورزش ۵ در خصوص والیبال گنبد در جواب جسارتهایی که به والیبال گنبد شد مطلبی را نوشتم ولی برای انتشار یا عدم انتشار آن  دودل بودم. ولی بالاخره دل به دریا زدم و این هفته این مطلب در هفته نامه صحرا چاپ شد که شما خوانندگان وبلاگ نیز در ذیل آنر امی خوانید. امیدوارم نوشتن این مطلب ...) 

نمی دانم بیننده برنامه ورزش 5  دو هفته پیش در مورد والیبال بوده اید یا نه؟

می دانم اگر چیزی بنویسم محکوم به دشمنی با ورزش گرگان می شوم و خیلی ها علیه من جبهه می گیرند ولی اگر ننویسم هم بعضی حرفها در دلم می ماند و....

قبل از نوشتن باید بگویم من اگر این مطالب را می نویسم قصد جسارت به هیچ فرد و شهری را ندارم و خواستار توسعه ورزش استان هستم چون به گلستانی و گنبدی بودن خود افتخار می کنم و دوست دارم شاهد توسعه ورزش از بندرگز تا مراوه تپه و اینچه برون و گمیشان باشم. موفقیت ورزش گرگان و نیز تیم شهرداری باعث افتخار من است و به آن می بالم. اگر هم چیزی می نویسم برای مقابله با تفکرات برخی افراد است که می خواهند با ایجاد اختلاف بین  گرگان ، آق قلا، گنبد و .. به اهداف خود برسند، من طرفدار ورزش استانم هستم ولی همیشه با این تفکرات مشکل داشته ام و مطمئنا خواهم داشت.

البته نباید فراموش کنیم که افرادی که چنین تفکراتی دارند نیز انگشت شمار و مشخص هستند و بنده در همین جا از ورزشدوستان و مردم شهر گرگان و نیز هر شهری که ممکن از در این مطلب نامی از آنها برده شود عذر خواهیم می کنم و دست شان را می بوسم.

برنامه ورزش 5 قرار بود درخصوص والیبال گنبد و حمایت از تیمهای این شهر باشد ولی در نهایت نتیجه  برنامه این بود که گرگان شایسته و مستحق تیمداری در لیگ برتر والیبال است و اگر هاوش تیمداری نمی کند سهمیه را بدهیم به دوستان در گرگان چون مدیر کل محترم مخابرات استان (توجه کنید استان و نه گرگان) گفته است اگر گرگان سهمیه داشته باشد می خواهد تیمداری کند.

این مسئله که چرا گنبد سهیمه خود را به گرگان نمی دهد در مصاحبه ای که با حقیر انجام شد نیز مطرح شده بود ولی متاسفانه جواب بنده (والبته خیلی از موارد دیگر که من مطرح کردم) پخش نشد.

من این مطلب را در مقایسه برنامه ورزش 5  با برنامه هفته قبل که در خصوص بسکتبال و نیز تیم شهرداری گرگان بود می نویسم چون دربرنامه مختص بسکتبال هیچ اشاره ای به بسکتبال گنبد که در لیگ دسته اول حضور دارد نشد و فقط به به و چه چه کارشناسان و صاحب نظران گزینش شده از تیم بسکتبال شهرداری بود و دوستان  به بیان حمایتهایی که از این تیم شده بود پرداخته و در نهایت نیز گفتند که این حمایتها کافی نیست و باید همه استان برای این تیم بسیج شوند.

ولی در برنامه ای که برای والیبال اختصاص داده شده بود بحث به سوی والیبال استان کشیده شد و درنهایت نیز آنچه محوریت نیافت بحث حمایت از تیمهای گنبدی بود.

چرا در این برنامه هیچ اشاره ای به حمایت استانی از تیمهای گنبدی نشد؟ چرا دوستان با پخش گزینشی، آن بخش از مصاحبه حقیر را که در آن از مسئولین درخواست حمایت کرده بودم را پخش نکردند و جالب اینکه مصاحبه مردمی با والیبالدوستان گنبدی نیز حذف شده بود.

در برنامه مربوط به بسکتبال دبیر محترم هیئت بسکتبال استان به عنوان میهمان برنامه هیچ اشاره ای به تیمهای سایر شهرهای استان نکرد و از وی خواسته نشد که در این خصوص حرفی بزند ولی در این برنامه از آقای نورانی در خصوص والیبال استان و گسترش والیبال در سایر شهرها سوال می شد.

البته بنده با توجه به شناختی که از کارگردان و عوامل برنامه ورزش پنج دارم  و با توجه به اینکه آنان همبشه حامی والیبال گنبد بوده اند بعید می دانم به خواست خود چنین کاری کرده باشند بلکه این اتفاق تحت فشار برخی مسئولین رده بالای گرگان صورت گرفته است ، این اعتراضها و فشارها از جایی آغاز شد که سال گذشته  تیم والیبال هاوش به احترام هواداران بیشمار خود در سراسر استان هزینه های مربوط به پخش را به صدا و سیمای مرکز استان پرداخت کرد تا بازیهایش پخش زنده شود و تیم بسکتبال شهرداری گرگان این کار را نکرد و بازیهایش پخش نشد.

پس از این اتفاق اعتراضهای بسیار زیادی از سوی هواداران بسکتبال گرگان و نیز مسئولین این شهر و نیز استان آغاز شد و احتمالا تا کنون ادامه داشته است و دوستان در صدا و سیمای مرکز استان براساس فشارهای ناشی ازارگانها و نهادهای استان چنین برنامه ای را ترتیب داده اند.

جالبترین بخش این برنامه مصاحبه هایی بود که با برخی افراد در والیبال گرگان انجام شده بود که محتوای مصاحبه با دو نفر از این کارشناسان بی طرف و دلسوز والیبال(؟؟!!) بسیار جالب توجه بود و نیات پاک آنها با توجه به جبهه ای که با سخنان شیرین علیه والیبال گنبد گرفتند مشخص بود.

البته نباید فراموش کنیم این دو بزرگوار در گذشته نیز گاها برای اینکه مطرح بوده و فراموش نشوند به پایتخت والیبال ایران نیش و کنایه می زدند تا با استفاده از نام و آوازه پایتخت والیبال ایران معروف شده و سری میان سرها در آورند.

هر چند می دانم جواب شنیدن و مطرح شدن خواسته این دوستان است ولی لازم دانستم مطالبی در خصوص این دو کارشناس و مواردی که عنوان کردند  بگویم :

 یکی از آنها دردشمنی با والیبال گنبد (و بهتر است بگوییم هر شهری غیر از شهر محبوب خودش) و جبهه گرفتن علیه آن ید طولایی دارد. البته  از یاد نبریم وی چندی پیش برای جمع کردن رای برای یکی از کاندیداهای انتخابات مجلس با همه دوست و صمیمی شده بود ولی حالا دوباره شمشیر دشمنی را عریان نموده است.

این دوست گرامی می گوید:{ با توجه زیاد و تمرکز به والیبال گنبد عدالت رعایت نشده است} من نمیدانم ایشان از کدام توجه و تمرکز حرف می زند؟ اگر والیبال گنبد (به رغم تمامی کارشکنی های شما و دوستانتان) تا کنون سر پا مانده است (و شما نمی توانید آنرا ببینید) به دلیل این است که در این شهر عشق به والیبال و استعداد موج می زند و مربیانش بدون چشمداشت به دنبال ساختن بازیکن هستند، به این دلیل است که مسئولین این شهر نمی توانند گنبد را بدون والیبال تصور کنند و همه هم و غم خود را معطوف به تیم شهرشان می کنند (همانند بسکتبال گرگان در گرگان) و شما هم باید قبول کنید والیبال در گرگان هیچگاه در نزد علاقه مندان جایگاهی همچون گنبد نخواهد یافت همانگونه که بسکتبال در گنبد چنین وضعیتی دارد.

من نمی دانم در طول این سالها چه تمرکز و حمایتی از والیبال گنبد شده است که از سایر شهرها نشده است؟ از زمانی که حاج نیازی رئیس هیئت بود به یاد دارم که شعار هیئت استان این بود که امکانات و سهمیه وسایل باید به صورت یکسان در میان شهرهای استان توزیع شود و به فرض اگر یکی از کوچکترین شهرها ده عدد توپ دریافت می کرد گنبد با داشتن تیم در لیگ برتر و.... نیز همان تعداد میگرفت و البته اکنون نیز روال کار دوستان به همین منوال است.

از نظرمالی هم که همه می دانند والیبال گنبد در چه وضعیتی قرار دارد و دریغ از ....

اگر به قول شما تجربه ثابت کرده است که گنبد کشش داشتن دو تیم را ندارد باید بدانید تجربه برای والیبالی های استان و فدراسیون والیبال (با توجه به حضور و عملکرد تیم والیبال پیام مخابرات گلستان در سال 84 ) ثابت کرده است شهر محبوب شما کشش حتی یک تیم در لیگ برتر والیبال را نیز ندارد .

البته با توجه به اینکه شنیده ایم حضرتعالی  به واسطه حمایت جامعه والیبال از یکی از کانیداهای مجلس، این ورزش را سکوی پرتاب خود نموده و پس از سالها خانه نشینی در والیبال در حال دریافت سمتی در این ورزش هستید امیدواریم بتوانید این کشش را ایجاد نمائید و....

 فرد دیگر نیز که علیه والیبال گنبد جبهه گرفت در تیم والیبال پیام مخابرات گلستان (و تیمهای دیگر پس از آن) امتحان خود را پس داده است .

وی که در صحبتهای خود تیم هاوش را به سیل گلستان تشبیه کرده بود(!!!؟؟) فراموش کرده است که چنین سیلی را خودش یکبار (و البته برای اولین بار در استان گلستان) در سال 84  با سیاستهای غلط در تیم پیام مخابرات گرگان ایجاد کرد بود.

 ایشان در آن سال با تیمی که با استفاده از بند(ب) و حمایتهای همه جانبه مسئولین استانی وبا هزینه ای چندین برابر نماینده وقت گنبد در لیگ برتر (نئوپان) تشکیل داده بود در نهایت با یک برد و باختهای متوالی در رده آخر جدول قرار گرفته و در پایان لیگ برتر نیز یه رده پائینتر سقوط کرده و در نهایت تیمش منحل شد، در حالی که در همان سال  تیم  نئوپان بدون کمکهای استانی و با یک چهارم بودجه تیم پیام مخابرات  نتایجی بمراتب بهتر از این تیم گرفت.

این یکی از شناسه های دوستان این است که هرگاه بخواهند نیات خود را پیش ببرند در صحبتهای خود نام دو شهر آق قلا و بندرترکمن را نیز می آورند! حال سوال بنده از این دوستان این است اگر شما واقعا به فکر این دو شهر بوده و هستید چرا وقتی امکانات مخابرات را در دست داشته و دو تیم (یکی در لیگ برتر و تیم دیگر در لیگ دسته اول)  تشکیل داده بودید ، یکی از آنها را به آق قلا و یا بندر ترکمن ندادید؟ اگر عدالتی که از آن دم می زنید برای شما وجود خارجی دارد چرا در آن برهه عدالت شما گل نکرده و  این دو شهر را ندید؟ و این در حالی بود که آن امکاناتی که در اختیار داشتید از محل بوده بند (ب) مخابرات استان گلستان (و نه گرگان) بود و همه گلستانیها از آن سهم داشتند.

هاوش یک سال تیمداری کرد و به اندازه چندین سل برای والیبال گنبد و استان افتخار کسب کرد که کمترین آن شکستن رکورد تماشاگر، شکست دادن کاله و پیکان و .. و نیز وعرفی 8 بازیکن در رده جوانان به تیم منتخب استان بود و تیم گلستان با درخشش همین بازیکنان قهرمان ایران شد ولی شما در یک سال تیمداری غیر از شکست و سرافکندگی برای والیبال استان و گرگان چه شاهکاری کردید. 

من میدانم اگر صاحب اختیار بودید و چیزی در چنته داشتید تاکنون یک تیم که سهل است چند تیم  تشکیل می دادید چون هم امکانات مالی اش برای شما فراهم است  و هم حمایتهای لازم  (از ناحیه مسئولین و..) را همراه خود می بینید و مثل والیبال گنبد در استان غریب و بی کس نیستید. مطمئنا اگر صاحب اختیار بودید و می توانستید والیبال گنبد را منزوی و بدون تیم می کردید ولی در این ورزش آنچه یاد گرفته اید حرف زدن است و بس.

مگر نه اینکه هم اکنون رئیس و کلیه عوامل هیئت والیبال استان  از شهر گرگان است و شما نیز مدعی هستید که کلی بازیکن در حد تست دادن در لیگ برتر دارید!  پس چرا در تیمهای منتخب استان گلستان در حالی که همه سرمربیان و سرپرستان و... نیز از گرگان و اطراف آن هستند این همه بازیکن گنبدی حضور دارد و با درخشش آنها تیم های استان نتیجه می گیرد و چرا در این تیمها بازیکنی از دست پرورده های شما استادان مسلم والیبال حضور ندارد. امیدوارم نگویید که مربیان غیر گنبدی هم هوای بازیکنان گنبد را دارند و عدالت را رعایت نمی کنند و همچون سیل گلستان عمل می کنند چون....

دوست عزیز هم اکنون در والیبال استان با درایت مسئولین هیئت و ورزش عدالت محوری حکم می کند و شایسته ها به تیمهای منتخب دعوت می شوند.

برادر تا به کی می خواهید با رنجاندن دل والیبالدوستان گنبدی و نیز ایجاد دشمنی بین شهرهای مختلف استان به نیات خود رسیده و اهداف خود را ییش ببرید.

انصاف داشته باشید، به جای کوبیدن والیبال گنبد بیایید این شهر را الگوی خود قرار داده  و به فکر سازندگی باشید. تا به کی می خواهید هر سال با چند بازیکنی که در شهرهای مختلف استان( و نه زیر دست شما) پرورش یافته اند به تیمی رفته و ...

راستی گنبدیها چه هیزم تری به شما فروخته اند، نکند موفقیتهای والیبال این شهر باعث حسادت شما می شود؟

چرا همیشه چشمتان به والیبال گنبد بوده و تا این شهرکمی جان گرفته وسرعت پیشرفت اش بیشتر می شود شمشیر کشیده و ناراحت می شوید؟

چرا به جای اینکه به فکر حاضری خوری و گرفتن سهمیه والیبال گنبد برای حضور در لیگ برتر  باشید به فکر تشکیل تیمی در زیرگروه و صعود به دسته یک و لیگ برتر نیستید؟ (البته مواظب باشید مثل آن تیمی که دو سال پیش تشکیل دادید و نتیجه نگرفت نباشد) درخواست شما مثال دانش آموزی است که هنوز مهد نرفته و درخواست حضور در دانشگاه را دارد! به نظر شما چنین چیزی ممکن است؟

به رغم همه دشمنی ها و سنگ اندازی ها و حمایت نشدنها بدانید والیبال گنبد (همچون بسکتبال گرگان) همیشه زنده و جاوید است چون این شهر را پایتخت والیبال ایران می نامند (البته شنیده ام چندین بار در محافل مختلف گفته اید این نام جعلی و ساختگی است و حتی از یکی از هفته نامه های استان که بنده در آن قلم می زدم درخواست کرده بودید از این عنوان استفاده نکند و اگر در مقالات من وجود دارد آنرا حذف کرده و فقط نام گنبد را بگذارند) شاید بتوانید جلو کمک به این شهر را بگیرید و شاید آنقدر قدرت بگیرید که تیم این شهر را منحل کنید ولی هیچگاه نخواهید توانست نام گنبد را که در تاریخ والیبال ایران حک شده است حذف کرده و یا به زیر بکشید، هیچگاه نخواهید توانست چون پشت سر والیبال گنبد صدها هزار قلب عاشقان و طرفداران سینه چاک اش ایستاده است .

متاسفانه امسال هاوش که سال گذشته عشق والیبالدوستان گنبدی بوده و انقلابی دروالیبال استان بوجود آورد موقتا از تیمداری انصراف داد ولی آیا کسی از مسئولین رده بالای استان (به غیر از مدیرکل ورزش و جوانان) از مدیرعامل این تیم سوال کرد چرا چنین تصمیمی گرفته است؟

مسئولین عزیز به جای دلجویی از مهدی محمدی و تشویق ایشان به تیمداری مجدد به دنبال رایزنی و زدن کانال برای بردن سهمیه این تیم به گرگان و تحویل آن به مخابرات بودند. (باز هم گلی به جمال مدیرکل ورزش و جوانان و رئیس هیئت والیبال استان که تا حد امکان برای حل مشکلات تلاش کرد)

آیا با چنین تفکری استان رشد خواهد کرد؟ آیا صحیح بود در روزی که والیبالدوستان گنبدی در ماتم نبودن هاوش در لیگ برتر بودند برخی مسئولین استان گلستان (که گنبد بزرگترین شهرش است) به جای همدردی و کمک به دنبال به تاراج بردن سهمیه هاوش به گرگان باشند؟

اما در پایان گلایه ای دارم از مدیر کل محترم مخابرات استان، من نمی دانم آیا اداره کل مخابرات استان حوز فعالیت اش فقط گرگان است که مدیر کل محترم شرط تیمداری را داشتن سهمیه در گرگان اعلام نموده اند.

چه ایرادی دارد ایشان از والیبال گنبد و تیم هاوش حمایت کنند؟ در سال 84 و با تشکیل تیم پیام مخابرات با همین افکار مبلغ کلانی از بودجه استان بر باد رفت. آیا نباید از گذشته درس گرفت؟ آیا....

والیبال در گنبد ، آق قلا ، بندرترکمن همچون بسکتبال در گرگان با پوست و خون مردم عجین شده است وهیچ  طوفانی  نمی تواند به آن خدشه وارد کند نسیمهایی چون ... که جای خود دارد. امیدوارم روزی فرا برسد که افکار خطرناک و تفرقه انداز از گلستان رخت بربسته و همه گلستانیها ید واحد شده و در راه موفقیت استان گام بردارند.

امیدوارم  روزی فرا برسد که برای همه گلستانی فرقی میان هاوش، شهرداری، اتکا، جواهری ، والیبال آق قلا و ...نبوده و موفقیت هریک باعث خوشحالی همه گلستانیها شود.

مطمئنا در چنین شرایطی است که می توانیم شاهد رشد ورزش استان عزیزمان باشیم

منبع خبر : www.gvc.blogfa.com

 

/ 5 نظر / 26 بازدید
ش

تکلیف ما که فالمون به زبونیه که متوجه نمیشیم چیه حالا؟[لبخند] خوب از مطالب قشنگتون استفاده میکنیم.

محمدمختومی

سلام دایان جان خوبین؟مطالبات همه خوبن و عالی احسنت. واقعیت هارا گفتی. قبلا یه کامنت برات گذاشتم اگر سلیقه تان کشید به ما هم سر بزنیدو درصورت مقبول بودن لینکم کنید خوشحال میشم من شما از همون اول لینک کردم.منتظرحضورسبزتان هستم.موفق باشید.[دست]

محمدمختومی

سلام دوست من نمدمالی ترکمن ها رادرویلاگ (((منینگ صحرام))) بخوانید... منتظرحضورسبزتان هستم.

محمدمختومی

سلام دوست من مقاله ی زیر رو خوندم واقعا جای تاسفه . جز نوشتن کاری از دست ما بر نمی آید فعلا... ممنون از زحماتتان.موفق باشید[دست]

محمدمختومی

سلام دایان جان طاعات و عبادات قبول در این روزهای پر برکت از در گاه ایزد منان برایتان آرزوی تندرستی و موفقیت دارم. التماس دعا