ترکمن آدلری

ترکمن گوزل آدلری

ترکمنهای عزیز از این به بعد اسمهای زیبای ترکمنی را می توانند از طریق نرم افزار ترکمن آدلری که در این وبلاگ قرار داده شده جستجو کنند.

این ابزار به این صورت است که با انتخاب حرف اول اسم مورد نظر می توانید نام های پسرانه و دخترانه مربوط به آن حرف را مشاهده نمایید. هدف از ایجاد این ابزار معرفی نام های ترکمنی می باشد که بسیاری از نام های زیبای ترکمنی کم کم به فراموشی سپرده می شوند و پدر و مادرها از نام های نامانوس با فرهنگ ترکمن استفاده می کنند.

امیدواریم که بتوانیم با ایجاد این ابزار گامی در معرفی و اشاعه نام های ترکمنی برداریم. همچنین از شما دوستان ترکمن درخواست می کنم که چون نام های ترکمنی بسیار زیاد می باشند و ممکن است اسمی از قلم افتاده باشد یا املای صحیح اسمی به درستی نوشته نشده و یا اگر معنی فارسی اسمی را می دانید با ارسال آن ما را در کامل تر شدن این ابزار یاری نمایید.

طراحی و ساخت این کار را آقای متین قزلجه  مدیر سایت بایراق ودایره المعارف ترکمن انجام داده اند که از همین جا از ایشان تشکر میکنم بابت این کار.

دایان

/ 3 نظر / 158 بازدید

افرین دایان جون

turkmenboy

salam khaste nabashid mikhastam age beshe kod java baraye esmhaye turkmani va falname makhtomgholi robehem bedid ta dar veblagam bezaram ba tashakor omidvaram hamishe moafagh bashid

ادریس

با عرض سلام دوست عزیز لطفا تارنوشت ما را در وبسایت خود قرار دهید. دانلود آهنگ های کلاسیک ترکمنی www.turkmenclassic.blogfa.com