پتروشیمی گلستان ( آق قلا )

٣٠ اردیبهشت ١٣٨٧ بازدید مهندس محرابیان از سایت پتروشیمی گلستان

در این بازدید گزارشات پیشرفت کار توسط مدیریت پتروشیمی گلستان باستحضار ایشان و هیئت همراه رسید. مهندس قاسمیان مدیر عامل پتروشیمی گلستان ضمن توضیح مشخصات پروژه و ظرفیت آن گفت این پروژه جزو بزرگترین واحدهای اوره و آمونیاک در خاورمیانه است ( مشابه آن غدیر 1 و 2 و کرمانشاه) تکنولوژی این پروژه از استامی کربن هلند و آمونیا کازاله سوئیس خریداری شده که بعنوان تکنولوژی برتر در دنیا می باشد.

در حال حاضر مهندسی پروژه در دوبخش Basic و Details می باشد که در حال انجام است. Basic آن تا یک ماه آینده توسط استامی کربن و کازاله تهیه و ارائه می گردد و در بخش Details شرکت همپا 20%پیشرفت داشته است، یعنی پروژه این قابلیت را دارد بخشی از خریدهای ارزی را انجام دهد تا کار ساخت لوله ها (piping) را در shop اوره و آمونیاک در سایت شروع نماید.

در این گفتگو  همچنین به معرفی سوابق کاری و تجربی خود و مدیر مهندسی و MC طرح پرداخت وزیر نیز سوالاتی را مطرح نمودند.

رئیس هیئت مدیره نیز گفت: مدیران محترم شرکت ملی پتروشیمی ایران همواره ما را یاری کردنده اند، خصوصا از نظر تامین نیروهای فنی الحمدلله با توجه به موفقیتهای که تا کنون در پروژه داشته ایم می توان گفت ما از نظر فنی بسیار غنی هستیم،  تا این مقطع هزینه های خرید زمین پتروشیمی ، زمین جاده اختصاصی و پیش پرداخت های شرکت همپا ، استامی کربن، کازاله سوئیس، ناموران صنعت(MC طرح) ، اسپندان نوآوربنا (خاکبرداری نباتی)و صورتحسابهای شرکت زمیران و زاویه یاب ( برای عملیات نقشه برداری و آزمایشات فنی خاک) از منبع سرمایه گذاری مردمی پرداخت گردیده است و با این پرداختها منابع به صفر رسیده است.

وزیر صنایع سوال کردند : برای افزایش سرمایه چه زمانی را پیش بینی کرده اید؟

رئیس هیئت مدیره در جواب اظهار داشتند: ما در صورتی می توانیم این افزایش سرمایه را انجام دهیم که بتوانیم اعتماد مردم را جلب نمائیم و این اعتماد در صورتی عملی می شود که دولت محترم با تصویب تسهیلات ارزی و خرید بخشی از تجهیزات، پروژه را به پپیشرفت قابل ملاحظه ای برسانیم و مردم این را شاهد باشند آن موقع جلب اعتماد مردم صورت می گیرد و براحتی می توانیم افزایش سرمایه را داشته باشیم و مطمئنا مردم نیز استقبال خواهند نمود.

در این ارتباط آقای مهندس نجداحمدی ( عضو هیئت مدیره) نیز گفت: این پروژه می تواند بعنوان دری بسوی گشایش احداث پروژه های بزرگ دیگری توسط سرمایه گذاران مردمی باشد که با جلب اعتماد آنان در این استان قابل حصول می باشد.

در پایان این بازدید فعالیتهای انجام شده که مورد توجه و رضایت وزیر محترم قرار گرفت در خصوص تسهیلات ارزی شرکت با توجه به مذاکرات مثبت رئیس هیات مدیره با ریاست محترم جمهوری و اخذ مصوبه تسهیلات از ایشان در جلسه شب گذشته کار گروه صنعت و معدن، اظهار داشتند شما (مدیران پتروشیمی) پی گیری نمائید به بانک ملی مقرر و دستور داده شد حداکثر ظرف  مدت دو هفته نسبت به بررسی طرح اقدام و آنرا به کمیسیون اقتصادی ارسال نمایند. ما (وزیر محترم صنایع) نیز آن را در الویت و خارج از نوبت بررسی و تائید خواهیم نمود رئیس هیات مدیره و مدیر عامل شرکت از حسن توجه وزیر محترم صنایع تشکر کردند.

منبع خبر : سایت رسمی پتروشیمی گلستان ( آق قلا )

www.gorganict.com

/ 1 نظر / 25 بازدید
امین

سلام دایی.دمت گرم کار با حالی کردی. دایان جان سلام.زدوتر بزرگ شو که خیلی کارها دارم با هات..... ایول دایی و پسر داییه خودم.