یک ترکمن گلستانی، مهندس برتر کشور شد

در روز ملی مهندسی، منصور خواجه از فعالان مدنی گلستان، به عنوان مهندس برتر کشور انتخاب و از وی تقدیر به عمل آمد.

این مهندس برتر کشور در گفت‎و‎گو با خبرنگار فارس افزود: در روز ملی مهندسی از نظام مهندسی در رشته‎های مختلف مهندسی، افرادی به عنوان برترین کشوری انتخاب شدند که از نظام مهندسی معدن کشور بنده به عنوان مهندس برتر انتخاب شدم.

خواجه اظهار داشت: از اینکه این انتخاب توانست بار دیگر در عرصه ملی، نام گلستان را به عنوان یک استان موفق در عرصه معدن مطرح سازد، بسیار خوشحال هستم.

وی با اشاره به دلایل اعلام وی به عنوان مهندس برتر کشوری اذعان داشت: بخشی مهمی از این موفقیت مرهون تلاش همه همکارانی است که طی این سال‎ها در فعالیت‎های مجموعه شرکت کانسار خزر و کارخانه ید آق‎قلا از اعضای هیئت مدیره گرفته تا 130 نفر از کارکنان فنی آن نقش ایفا کرده‎اند.

افزایش راندمان استحصال ید از عوامل تاثیرگذار در کسب رتبه مهندس برتر کشور
خواجه تصریح کرد: بخش دیگری از این توفیق بزرگ، به واسطه موفقیت در پروژه احداث و بهره‎برداری کارخانه ید اینچه بوده که اکنون علاوه بر تامین نیازهای داخل کشور به مرحله صادرات رسیده است.

وی با اشاره به دیگر عوامل منحصر به فرد برای توفیق وی به عنوان مهندس برتر کشور ادامه داد: موفقیت در اکتشاف ید برای اولین بار در کشور، طراحی درست چاه‎ها، افزایش راندمان استحصال ید و تداوم افزایش تولید و درآمد، در کسب این رتبه کشوری تاثیر بسزایی داشته است.

به گفته مدیر عامل شرکت کانسار خزر رسیدن به مرحله خودکفایی، حاصل حوصله حرفه‎ای «ارازولی نائمی» سرمایه‎گذار این پروژه عظیم ملی است که اگر این تحمل و صبوری وی به عنوان یک سرمایه‎گذار صاحب‎نظر نبود، هیچ توفیقی در این عرصه حاصل نمی‎شد.

وی با تشکر از نظام مهندسی معدن استان گلستان به ویژه «صادق‌علی مقدم» رئیس نظام مهندسی استان افزود: بی‎شک ارائه اطلاعات درست و متقن از سوی نظام مهندسی معدن استان به کشور موجب شد تا ظرفیت استان در این بخش شناخته شود، و چنین موفقیت بی‎نظیری برای این استان شمالی رقم بخورد.

مسئولان کشور جایگاه ما را می‎شناسند گلستانی‎ها مهربان‎تر باشند
خواجه ادامه داد: خوشبختانه ما در کشور مطرح هستیم، روی این مجموعه حساب می‎کنند و حساسیت خدمتی که به کشور می‎کنیم را متوجه می‎شوند.

وی خاطرنشان کرد: انتظار داریم به همین میزان، مسئولان استان در حوزه‎های اجرایی، نظارتی و زیست‎محیطی نیز برای این جایگاه ارزشمند، اعتبار قایل شده و با این مجموعه تولیدی بیشتر مهربان باشند

منبع خبر:www.turkmenstudents.com

/ 1 نظر / 35 بازدید
محمدمختومی

سلام دوست من ممنون از اطلاع رسانیتان... باعث افتخار ماست. با پست جدید درباره ی موسیقی آیینی... منتظر حضور و نظرات شما دوست گرامی هستیم. لطفا جهت آشنایی بیشتر تشریف بیاورید. ساغ بولینگ